Medarbetare

Eva Jacobson

Verksamhetschef, Ortoped

Leg läk 1986, Specialist i barnkirurgi och ortopedisk kirurgi
Medicine doktor i ortopedi och idrottsmedicin

eva.jacobson@ghp.se

Gustaf Neander

Ortopedspecialist

Lollo Gröndahl

Ortopedspecialist

Stanislav Verbitski

Ortopedspecialist

Ewa Leijonmarck

Leg. fysioterapeut / Vårdkoordinator

Leg. Fysioterapeut sedan 2007, Uppsala Universitet

Flera års erfarenhet av postoperativ rehabilitering inom Ortopedi

Pågående magister- och specialistutbildning Ortopedi

Föräldraledig fr o m 20/6 2017

ewa.leijonmarck@ghp.se

Mikael Hedberg

Leg. sjukgymnast / Vårdkoordinator

 

mikael.hedberg@ghp.se

Josefin Ohlsson

Leg. sjukgymnast / Vårdkoordinator

Leg. Fysioterapeut sedan 2012, Luleå Tekniska Universitet

MSc. Fysioterapi sedan 2015, Umeå Universitet

Pågående specialistutbildning inom Ortopedi

Arbetslivserfarenhet inom ortopedisk sluten- och öppenvård samt primärvård.

josefin.ohlsson@ghp.se

Anneli Karlsson

Leg. sjuksköterska / Vårdkoordinator

 

Leg sjuksköterska sedan 1989.

Specialistsjuksköterska inom anestesisjukvård

25 års erfarenhet inom ortopedisk verksamhet.

anneli.karlsson@ghp.se

Karin Holmdahl

Medicinsk sekreterare

 

karin.holmdahl@ghp.se

Patrik Krångh

Ekonomiansvarig

 Tel: 08-557 667 61

patrik.krangh@ghp.se